MENU

Nejčastější dotazy

1. Jak se k nám dostanete?

Areál firmy Franotrans, Na Křtaltě 37/2219, Zábřeh, najdete nedaleko obchodního domu Kaufland v Zábřeze - z kruhového objezdu jeďte směr „Centrum“. Po levé straně uvidíte autobusovou zastávku a obchodní dům Kaufland a po pravé straně odbočku do ulice Na Křtaltě, kde sídlíme. Sousedíme s firmou HDO, spol. s r.o. a Hecl nábytek, s.r.o.

Detailnější informace naleznete na stránce kontakt.

2. Je nutné se objednávat?

NE. Měření emisí, technické aj prohlídky provádíme bez objednání a na počkání.

3. Jak dlouho to bude trvat?

Čas strávený u nás nelze přesně stanovit. Je nutné počítat se stanovenou dobou trvání samotných prohlídek (technické prohlídky minimálně 30 minut, opakované prohlídky, přípojná vozidla, motocykly, evidenční kontroly minimálně 15 minut). V případě vytíženosti a delšího čekání si můžete chvilky zpříjemnit návštěvou nedalekého nákupního centra a jiných obchodů v okolí.

Je také možné, po dohodě s techniky STK, zanechat Vaše vozidlo u nás a vyzvednout si jej v předem domluvenou hodinu.

4. Je možné u vás platit kartou?

NE. Veškeré platby přijímáme pouze v hotovosti.

5. Kolik mě bude prohlídka stát?

Jednotlivé ceny prohlídek (technické, evidenční, opakované, před registrací aj) naleznete v našem ceníku. Nejčastěji u nás, při provedení technické kontroly na osobní automobil (900,--Kč) a emise (950,--) zaplatíte 1.850,--Kč, při provedení technické kontroly na nákladní automobil (1.000,--Kč) a emise (950,--Kč) zaplatíte 1.950,--Kč).

Platby přijímáme jen v hotovosti po provedení veškerých úkonů u přepážky na příjmu STK, včetně plateb za měření emisí.

6. Provádíte i měření emisí?

ANO. Provádíme měření emisí na benzínové, naftové a plynové automobily- LPG a CNG. Stanici měření emisí najdete ve dvoře areálu naší firmy (za kontrolní linkou pro vjezd na STK). V případě kompletní služby (měření emisí a technické prohlídky) na Váš vůz, není nutné se hlásit na příjmu STK. Jeďte přímo na měření emisí. Emisní technik veškeré doklady přináší na příjem STK, kde po provedení pravidelné technické kontroly dostanete veškeré doklady. Platba za měření emisí Vám bude účtována na příjmu STK spolu s vykonanou technickou kontrolou. V případě, že máte emise změřeny z jiné stanice, hlaste se u příjmu STK s předloženými doklady.

7. Proč musím u každé prohlídky sundávat poklice z kol?

Poklice (ozdobné kryty) kol je nutné sundávat při každé prohlídce, včetně evidenční prohlídky. Více informací na: http://www.stkinfo.cz/ a Provozní řád kontrolní linky STK umístěný v sekci STANICE TECHNICKÉ KONTROLY.

8. Co je nutné mít s sebou za doklady?

Seznam jednotlivých dokladů se liší od typu prováděné prohlídky. V každém případě je nutné mít pouze ORIGINÁLY potřebných dokladů.

Pravidelná technická prohlídka:

 • Technický průkaz
 • Osvědčení o registraci vozidla
 • Protokol o měření emisí s kladným výsledkem (v případě M1, N1)

Dovoz vozidla:

 • Technický průkaz (Země původu), Certifikát Of Conformity (COClist)
 • Návod k obsluze ( pokud je k dispozici)
 • Protokol o měření emisí s kladným výsledkem (v případě M1, N1)

Opakovaná technická prohlídka:

 • Technický průkaz
 • Osvědčení o registraci vozidla
 • Protokol o technické prohlídce z našeho STK

Evidenční prohlídka:

 • Technický průkaz
 • Osvědčení o registraci vozidla

Měření emisí:

 • Technický průkaz
 • Osvědčení o registraci vozidla

9. Může technik provedení technické prohlídky odmítnout?

ANO. Dle provozního řádu kontrolní linky STK, bod č. 5. Stanice technické kontroly provedení technické prohlídky odmítne, jestliže fyzická osoba, která přistavila vozidlo k technické prohlídce, nepředloží doklady k vozidlu nebo není-li vozidlo čisté a ve stavu, který umožňuje bezpečné provedení technické prohlídky nebo nejsou-li demontované poklice kol ze všech kol nebo z vozidla zjevně unikají provozní hmoty v takové míře, která by znečistila pracoviště nebo ohrozila bezpečnost práce (§ 9, odst. 2 a 3, vyhlášky 302/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů).